Czy można mieć sklep internetowy za darmo?

Sklep internetowy za darmo

Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody w świecie e-biznesu, co w dobie wszędobylskiego Internetu rzeczywiście może okazać się strzałem w dziesiątkę. Mówi się już nawet, że jeśli nie ma Twojej firmy w Internecie, to nie istniejesz. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Właściwie prowadzony e-sklep umożliwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców ze swoją ofertą, co przekłada się oczywiście na zwiększenie sprzedaży. Pojawia się jednak pytanie, czy możliwe jest założenie e-sklepu za darmo? Okazuje się, że rzeczywiście można mieć darmowy sklep internetowy lub darmowy do pewnego stopnia.

Sklep internetowy za darmo?

W Sieci nie brakuje całkowicie darmowych oprogramowań, dzięki którym założenie sklepu internetowego jest bardzo proste i szybkie, a do tego nie stanowi dla budżetu żadnego obciążenia. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się nawet osoby nieposiadające wiedzy ani też doświadczenia w programowaniu. Darmowe oprogramowanie może posiadać najróżniejsze funkcjonalności, które można bez większego trudu wdrożyć samodzielnie. Takie bezpłatne oprogramowania tworzone są często w ramach licencji Open Source, dzięki czemu osoby niezwiązane z projektem również mogą modyfikować otwarty kod źródłowy i udoskonalać oprogramowanie, dopasowując je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jest to świetna opcja dla małych firm, niedysponujących zbyt dużym kapitałem na start. Zaletą takiego rozwiązania jest brak kosztów zakupu/abonamentu oraz możliwość założenia e-sklepu bez konieczności posiadania jakiejkolwiek umowy. Niestety mogą pojawić się problemy z suportem i następne koszty w postaci: wykupu hostingu, dodatkowych modułów czy zlecenia modyfikacji/szyfrowania danych specjaliście.

Własny e-sklep za niewielkie pieniądze w modelu SaaS

Obecnie możliwe jest założenie sklepu internetowego nawet w kilka minut, decydując się na rozwiązanie w modelu SaaS. Oczywiście samo założenie e-sklepu nie jest skomplikowane, jednakże w przypadku ograniczonego budżetu i chęci szybkiego rozpoczęcia działalności sklep na abonament jest świetnym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać konkretny pakiet i opłacić niewielką opłatę abonamentową, aby otrzymać dostęp do profesjonalnej platformy. Jest to zatem sposób na otrzymanie gotowego sklepu internetowego, który może zacząć zarabiać dla nas od zaraz. Nie trzeba przy tym martwić się o długotrwałe uruchamianie serwisu od podstaw, zatrudniać programisty czy też posiadać zaawansowaną wiedzę z zakresu Informatyki. Do zarządzania e-sklepem wystarczy przeglądarka – żadne dodatkowe programy do kupienia ani aplikacje do zainstalowania na komputerze. Oprogramowanie jest proste i intuicyjne w obsłudze. Wystarczy zarejestrować się na platformie oferującej rozwiązania w modelu SaaS, a po utworzeniu konta, sklep zostanie uruchomiony automatycznie. Możliwe jest także założenie e-sklepu na owej platformie na wykupionej wcześniej domenie, co też nie jest przecież sporym wydatkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz