O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Zawoja dla aktywnych – najpopularniejsze szlaki turystyczne

Zawoja dla aktywnych – najpopularniejsze szlaki turystyczne

Nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby rzeczywiście w Polsce podróżować w sposób aktywny. Osoby, które nie przepadają za biernym wypoczynkiem, mogą na przykład zarezerwować noclegi w Zawoi. W ten sposób przekonamy się między innymi o tym, że tutejsza baza noclegowa [pod hasłem: Zawoja dostępne noclegi] jest po prostu bogata w wiele ciekawych szlaków turystycznych, którymi spokojnie można podążać prawie o każdej porze roku.

Do takich zalicza się między innymi czarny szlak, który prowadzi z Zawoi Dolnej do Suchej Beskidzkiej [szczegóły; tutaj], a dokładniej do tamtejszego dworca PKP. Jednocześnie po drodze mamy okazję mijać Zawoję Przysłop. Podobną trasą prowadzi czerwony szlak turystyczny, który tylko jest dłuższy o jeden etap, wychodzący dokładnie z Zawoi Centrum. Inną trasą, którą warto się przespacerować, żeby móc zobaczyć wspaniałe widoki, jest zielony szlak turystyczny. Okazuje się, że prowadzi on ze Stryszawy Górnej, w kierunku Chorążowej. Po drodze mamy niebywałą okazję zwiedzić jeszcze Siwcówkę, Przełęcz Kolędówki, Zawoję Centrum czy też Przełęcz Kucałową. Jest to przedłużenie trasy niebieskiej, która prowadzi z Zawoi Mosorne do żółtego szlaku pod Mosornym Groniem.

Na pewno nie brakuje tutaj turystów, którzy chcą się w końcu dowiedzieć, w jaki sposób mogą przedostać się w kierunku Babiej Góry, która jest oczywiście najpopularniejszym w tej okolicy masywem. Mianowicie najlepszym szlakiem jest ten o kolorze czerwonym. Wtedy wyruszamy z Zawoi Widły. Jednocześnie mijamy po drodze takie miejsca jak Zawoja Składy, Markowe Szczawiny czy też Perć Akademików. Osoby, które chcą dotrzeć do Przełęczy Glinne, mogą to zrobić bezpośrednio z Przełęczy Jałowieckiej, poruszając się trasą wyznaczoną przez czarny szlak turystyczny. Trzeba liczyć się z tym, że po drodze mijamy między innymi Zawoję Czatoża, Magurkę, przełęcz pod Małą Mędralową czy też Krzyżówki oraz Korbielów.

Takich dróg na terenie Zawoi, jak i w pobliskiej okolicy jest zdecydowanie więcej. W takim przypadku możemy się przekonać, że za każdym razem, jak będziemy wracać w Beskidy, mamy okazję poznać je od zupełnie innej strony. Szybko zobaczymy, które szlaki są rzeczywiście bardzo często odwiedzane przez turystów, a na których trasach możemy liczyć na zdecydowanie spokojniejszy ruch. Każdy ostatecznie wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>