O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Warszawa, pamiątka wielu historycznych chwil

Warszawa, pamiątka wielu historycznych chwil

Warszawa jest miejscem niezwykle dużej liczby zabytków i miejsc, które mają znaczenie dla Polaków. Odwiedzając to miasto, tak naprawdę trudno jest się zdecydować, gdzie najpierw się udać. Pomimo to każdego roku do Warszawy zjeżdżają prawdziwe tłumy turystów nie tylko z całej Polski, ale i z całego świata.

O czym należy pamiętać będąc w Warszawie? Gdzie powinniśmy się udać, gdy chcemy zobaczyć najważniejsze miejsca w tym mieście? Na pewno punktem o charakterze historycznym, ale i architektonicznym jest Pałac Kultury i Nauki. Będąc w centrum miasta, trudno nie zauważyć tej budowli, gdyż jest naprawdę olbrzymia. Pałac jest nie tylko ciekawy właśnie ze względu na swoją architekturę. Niegdyś był symbolem dominacji Związku Radzieckiego nad Polską. Dzisiaj w tym obiekcie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń o charakterze kulturalnym, jak na przykład wystaw artystycznych.

Oczywiście jeśli chcemy zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie warto udać się do Łazienek. Jest to piękny park, utrzymany w świetnym stanie, a znajdujący się tam Pałac na Wodzie robi spore wrażenie. Warto wybrać się tam szczególnie wtedy, gdy pogoda sprzyja długim spacerom. Łazienki to niemal obowiązkowy punkt na liście miejsc do odwiedzenia przez każdą wycieczkę.

Warto wybrać się także na Stare Miasto, które chociaż zostało całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej, to jednak zostało odbudowane. Dzisiaj możemy je podziwiać w pełnej krasie, gdyż spora część zabytkowych obiektów została odrestaurowana. Charakterystyczne kamieniczki sprawiają, że wytwarza się tutaj ciekawa atmosfera. Stare Miasto to także miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo restauracji czy kawiarni.

Dlaczego warto wybrać się do Warszawy na wycieczkę? Na pewno jest to jedno z ważniejszych miejsc dla Polaków nie tylko ze względu na obecne siedziby rządu i prezydenta, ale także ze względu na historię naszego kraju. Jest tutaj mnóstwo obszarów, w które warto się udać. Do spędzania czasu w Warszawie zachęca nas także dobrze przygotowana baza noclegowa (noclegi Warszawa – portal). W tym mieście mamy bowiem naprawdę wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o noclegi, a wybór zależy tylko od nas i od naszych zasobów finansowych, które chcemy przeznaczyć na taką wycieczkę. Na pewno warto się tutaj wybrać na przykład z dziećmi i pokazać im na żywo te znane zabytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>