O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Teren dla aktywnych, czyli Chałupy

Teren dla aktywnych, czyli Chałupy

Coraz więcej osób wybiera się na wakacje, pod żadnym pozorem nie myśląc o tym, że będą oni wyłącznie leżeć na plaży i nic innego nie robić. Okazuje się, że turyści są coraz bardziej ciekawi tego, co znajduje się dookoła. Niektórzy nawet wybierają się nad Morze Bałtyckie swoim autem, do którego doczepione są rowery. W związku z tym, jeśli rezerwują noclegi, to jednocześnie przygotowują się na to, żeby zobaczyć jakie są tutaj szlaki turystyczne, które można będzie z powodzeniem eksplorować. W końcu baza noclegowa w Chałupach [informacje ➔Meteor], zaliczająca się do tego kurortu oraz okolic bardzo mocno wspiera tego typu inicjatywy.

Jeśli tylko dobrze rozejrzymy się dookoła, to rzeczywiście znajduje się tu bardzo dużo ciekawych szlaków, które będzie można pokonać zarówno pieszo, jak i swoimi jednośladami. Do nich zaliczają się między innymi szlaki przemierzające Mierzeję Helską. Jednym z nich jest szlak niebieski, nadmorski, który zwany jest również rybackim. Jego trasa rozciąga się na długości 26 kilometrów. W ten sposób możemy dotrzeć z Władysławowa do samej Juraty. Oczywiście po drodze mijamy nasze Chałupy. Jeśli tylko mamy ochotę, możemy iść w drugą stronę i kontynuować trasę kolejnym szlakiem koloru niebieskiego o nazwie nadmorski-rozewski. Kolejne szlaki turystyczne zdecydowanie częściej rozpoczynają się we Władysławowie lub przechodzą przez ten kurort. Z racji tego, że Chałupy jeszcze niedawno zaliczały się do tego miasteczka, to mamy naprawdę niewielką odległość, żeby się w nim znaleźć.

Skoro już wiemy, że od centrum Władysławowa [więcej – Wikipedia] dzieli nas około 2-3 kilometry, to możemy jednocześnie wybrać się na spacer lub przejażdżkę szlakiem żółtym Swarzewskim. Jego trasa rozciąga się na długości zaledwie 12 kilometrów i ostatecznie dzięki niemu dotrzemy do Pucka. Jednocześnie po drodze będziemy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzać Kępę Pucką, ponieważ szlak wiedzie właśnie przez jej granicę. Przed Puckiem mamy także okazję zwiedzać Dolinę Płutnicy, która jest rejonem bardzo mocno docenianym przez ornitologów, ponieważ mają tutaj swoja ostoję różne, ciekawe gatunki ptaków. To oczywiście nie są wymienione wszystkie szlaki turystyczne, które przydadzą się do aktywnego wypoczynku. Ponieważ oprócz nich z powodzeniem możemy wymienić również interesujące ścieżki dydaktyczne z wieloma punktami widokowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>