O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Szczyrk – zimowa perełka atrakcyjna także latem

Szczyrk – zimowa perełka atrakcyjna także latem

Szczyrk śmiało mógłby startować w konkurencji o tytuł zimowej stolicy Polski – znajduje się tu bowiem bardzo wiele tras i wyciągów. Dobre przygotowanie na przyjęcie turystów i sportowców przez cały rok, narciarska infrastruktura oraz rozbudowana baza noclegowa, barwny góralski folklor i malownicze widoki sprawiają, że to miejscowość, którą trzeba odwiedzić. Do tego dodać warto różnorodne możliwości spędzania czasu, a także obecność zarówno luksusowych hoteli, jak i górskich schronisk oraz wszystkiego, co pomiędzy, a więc najróżniejszego typu miejsc oferujących noclegi [wybór ➙noclegi Szczyrk]. Miasto ponadto jest położone niedaleko Żywca, Wisły czy zachwycającej swoją architekturą Bielska-Białej. Z pewnością więc, wybierając się tutaj na dłużej, trudno narzekać na nudę.

Zimą warto odwiedzić tę miejscowość ze względu na największą liczbę wyciągów narciarskich w Polsce i w sumie 60 km różnych tras narciarskich. Około 14 km w sumie znajduje się na stokach Skrzycznego, gdzie mieści się Centralny Ośrodek Sportu, stanowiący centrum przygotowań polskich olimpijczyków do igrzysk. Jednak dostępny jest i zwykłym fanom sportów zimowych i turystom, działa tu wypożyczalnia sprzętu i szkółka, a na sam szczyt, gdzie znajduje się schronisko, wjechać możemy kolejką linową. Jeszcze większy ośrodek narciarski składa się z dwóch stacji – Czyrna i Solisko. W Szczyrku znajdziemy też skocznie, snow parki, przedszkola narciarskie, stację GOPR.

W cieplejszych miesiącach Szczyrk to świetny punkt startowy dla osób chcących uprawiać wspinaczkę i wędrować po górach. Na Skrzyczne (1257 m n.p.m.) wjechać lub wejść możemy przez cały rok. Inne szczyty w okolicy to m.in. Klimczok (1117 m n.p.m.), Skalite (863 m n.p.m.), Kotarz (965 m n.p.m.). Szczytami i przełęczami możemy dotrzeć do sąsiednich miejscowości, gdzie możemy rozgrzać się i odpocząć w schroniskach i karczmach. Nie brakuje też tras rowerowych, a do wyjątkowych atrakcji okolicy należą również jaskinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>