O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Smaki Suwalszczyzny

Smaki Suwalszczyzny

Temat gastronomii [https://pl.wikipedia.org/wiki/Gastronomia] towarzyszy nam każdego dnia. Każdy z nas lubi dobrze zjeść, a gotowanie coraz częściej staje się pasją Polaków. Wszystko to jest zasługa coraz bardziej popularnych programów telewizyjnych, propagujących tę dziedzinę życia. Często skupiają się one na nauczeniu nas rozpoznawania świeżości i jakości potraw, co jest niesłychanie istotnym czynnikiem, jeśli przychodzi nam korzystać z usług nieznanych restauracji. Podczas wyjazdów niestety zdarza się to bardzo często. Alternatywą dla testowania wszystkich lokalnych knajp, jest znalezienie jednej, spełniające nasze oczekiwania. Nie jest to wbrew pozorom trudne. Zasięgnięcie opinii co do knajp, to kliknięcie kilkukrotne w jakieś forum. Gdy z jakichś powodów czynność ta jest niemożliwa, pozostaje nam ocenić nowe miejsce samodzielnie. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, jak omijanie miejsc, w których nie ma gości, wybieranie tych cieszących się popularnością, co bardzo łatwo można zauważyć. Dobrze jest też wybierać miejsca z tradycją, bowiem te które zdołały się utrzymać na rynku, więcej niż rok, czy dwa, zapowiadają się przyzwoicie.

Suwalszczyzna to kraina geograficzna, znajdująca się na północnym wschodzie kraju. To część województwa podlaskiego, choć wychodzi n=ona poza nasze granice, docierając do Litwy. Błędnie mylona z Mazurami, posiada jednak z nimi wiele cech wspólnych, jak chociażby ukształtowanie terenu i podobny klimat. Atmosfera panująca na tych ziemiach sprzyja kameralnemu wypoczynkowi, blisko natury. Liczne szlaki turystyczne zapewniają możliwość, podziwiania malowniczych widoków. Suwalszczyzna to tez jeziora, na których oferowane są liczne rozrywki. Baza wypoczynkowa w tym miejscu jest bardzo rozbudowana, natomiast same noclegi niedrogie [www.meteor-turystyka.pl/noclegi,suwalszczyzna,58.html]. Zaplecze gastronomiczne, opiera się głównie na karczmach i małych stołówkach, oferujących kuchnię polską. Duża część turystów, wyjeżdżających w te rejony decyduje się jednak, na wyżywienie, które sami są w stanie sobie zapewnić. Licznie organizowane ogniska i grille sprzyjają temu. Trzeba zaznaczyć, że samodzielne przygotowanie wcześniej złowionej ryby, to nie tylko wspaniały jej smak, ale tez satysfakcja, której nie zaznamy przy jakiekolwiek alternatywie. Pamiętajmy, że jadąc w te rejony, należy dobrze rozważyć z jakiego ośrodka wypoczynkowego skorzystamy, ma to bowiem duży wpływ na możliwości spędzenia czasu, które później będziemy mieli. Jadąc większa grupą najlepiej jest wynająć domek, który da nam pełną swobodę i wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>