O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Sarbinowo – co warto zobaczyć?

Sarbinowo – co warto zobaczyć?

Jeśli ktoś się nadal zastanawia do jakiego kurortu nad Morzem Bałtyckim najbardziej opłaca się pojechać, powinien koniecznie zdecydować się na Sarbinowo. Jest to całkiem spora wieś letniskowa, która znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Tutejsza baza noclegowa jest przyjazna dla całych rodzin (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sarbinowo,0.html). Warto zapamiętać, że Sarbinowo to nie tylko obecność morza, ale również wiele ciekawych miejsc, które z powodzeniem można zwiedzać. Wśród nich wymienia się także ciekawe zabytki.

W Sarbinowie znajdziemy bardzo dużo domów i obiektów, które były wybudowane przynajmniej sto lat temu. Do nich zalicza się między innymi chata ryglowa, której powstanie szacuje się mniej więcej na 1870 rok. Kolejnym zabytkowym obiektem, który warto zobaczyć, jest willa mieszcząca się przy ulicy Nadmorskiej. Chociaż została ona wybudowana w 1914 roku, swoim kształtem przypomina starodawny dworek, zachowujący barokowe ornamenty. Osoby nieznające historii tego miejsca mogą uważać, że budynek posiada zdecydowanie więcej lat niż to jest w rzeczywistości. Historia tutejszego cmentarza przeplata się wraz z wojennymi opowieściami Sarbinowa. Mianowicie mniej więcej w pierwszej połowie XIX wieku powstał kościół, wokół którego znajdowało się wspominane cmentarzysko. Później jednak ze względu na tutejsze rewolucje wojenne został on przeniesiony. Obecnie znajduje się na innym miejscu niż pierwotnie. Jednak i tak warto się na niego wybrać w celu zobaczenia wielu ciekawych grobów pochodzących z odległych czasów. W poszukiwaniu ciekawych zabytków, warto wybrać się również na zachodnią stronę Sarbinowa, ponieważ właśnie tutaj znajdziemy willę Klif, która została wybudowana na samym początku XX wieku. Jej największym walorem było to, że wczasowicze nie musieli pokonywać zbyt długiej drogi na plażę.

Miejsc godnych uwagi w Sarbinowie znajdziemy zdecydowanie więcej. Jest to dowód na to, że nawet w niedużej wsi letniskowej nad Bałtykiem znajdziemy ciekawe i mające dużą dla Polski wartość historyczną obiekty oraz budynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>