O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Rynek w Kazimierzu Dolnym

Rynek w Kazimierzu Dolnym

W tym miejscu koncentruje się życie miasta. Także turyści chętnie spędzają tutaj czas. A co ich wszystkich tak przyciąga? Piękne zabytki wokół,  widoki i wspaniała atmosfera. To centralne miejsce tego malowniczego i wyjątkowego miasta. Przed większością obecnych w tym miejscu budynków warto się zatrzymać. To zresztą robią turyści, którzy trafiają do Kazimierza Dolnego po raz pierwszy. Przychodzą na rynek i przystają przed każdym z zabytków. Niektóre są bardzo wyjątkowe i te przyciągają do siebie co jakiś czas. Jeśli nawet nie, by podejść, to przyciągają spojrzenia, gdy wypoczywa się na rynku.

Większość osób przybywa do tego miasta z zamiarem oglądania zabytków, bo to zabytkowa zabudowa jest największym atutem Kazimierza Dolnego i to dzięki niej miasto to stało się Pomnikiem Historii. Miłośnikom zabytków może się spodobać fakt, że Kazimierz Dolny może zaoferować miejsce na sen także w takich starych budowlach [wyszukaj meteor-turystyka.pl]. To nie lada gratka, bo można poczuć się jak w dawnych czasach. Na rynku też tak można się tak poczuć. Osobę tam przebywającą otaczają zabytkowe zabudowania.

Kamienice Przybyłów to jedne z najbardziej rozpoznawalnych i uznawane za charakterystyczne dla rynku i w ogóle dla Kazimierza Dolnego [wyszukaj facebook.pl]. To dwie bogato zdobione, renesansowe budowle. Z rynku widać renesansowy Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, najstarszy w tym mieście. Rynek w Kazimierzu Dolnym to miejsce do podziwiania zabytków. Jest także fajnym miejscem dla wypoczynku, czy to po całodziennym zwiedzaniu, czy w ciągu dnia, jako forma błogiego lenistwa. W czasie urlopu nic nie trzeba robić i warto trochę z tego skorzystać, zanim zacznie się spędzać czas bardziej aktywnie. Jeśli wybrany został pokój z bazy noclegowej gdzieś w pobliżu, to pewnie często będzie się tu zaglądać. Jeśli nie, to i tak warto tu w sezonie turystycznym przebywać, bo często coś się dzieje. Muzyki i różnych imprez oraz różnych działań artystycznych tutaj nie brakuje. Jeśli chce się spędzać czas w gwarze, to warto przyjść na rynek. To fajne miejsce, jedno z bardziej klimatycznych. Miejsce stworzone dla śmiechu i muzyki, dla leniwego spędzania czasu latem. To także miejsce, gdzie można poczuć się jak dawniej. Jest on jednocześnie doskonały początek dla dalszego zwiedzania miasta. A jest tu jeszcze wiele do oglądania…

One comment on “Rynek w Kazimierzu Dolnym”

  1. Robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>