O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Refleksji nadszedł czas – Zaniemyśl

Refleksji nadszedł czas – Zaniemyśl

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym zatrzymujemy się i mówimy dość. Ciągły widok szarego, głośnego i zatłoczonego miasta wywołuje u nas odruchy wymiotne. Oznacza to, że czas na zmianę, nawet nie wielką. Nie mamy na myśli przeprowadzki na wieś, lecz zwykłych wakacji na łonie natury z dala od wad miejskiego życia. Idealnym miejscem na takie wakacje będzie Zaniemyśl. To całkiem spora wioska, licząca ponad dwa tysiące stałych mieszkańców, które mogą się na co dzień rozkoszować świeżym i czystym powietrzem, a także śpiewem ptaków, którego nie zakłócają żadne ryki samochodów. Największym magnesem przyciągających turystów, zarówno tych sezonowych, jak i coniedzielnych jest malownicze Jezioro Raczyńskie (Jezioro info). Pośród jej wód wyłania się całkiem spora Wyspa Edwarda, która została prawdopodobnie usypana przez wojewodę poznańskiego – Stanisława Górkę. W jakim celu podjął się takiej budowy? A to dlatego, że urzędnik chciał ukryć swoje skarby w bezpiecznym miejscu, a takowym miał być niewielki zameczek. Z ciekawszych wątków historycznych, warto dodać, że ta ponad trzyhektarowa wyspa była punktem obronnym podczas jednej ze średniowiecznych walk polskich sił zbrojnych z armią zakonu krzyżackiego. Właściwy rozwój wyspy przypada na władowanie Edwarda Raczyńskiego, który przyczynił się do jej zabudowy oraz zalesienie.

Obecnie można się do niej dostać zaledwie po kilku minutach rejsu promem. Pan Edward był ogromnym miłośnikiem podróży, walk, wojska i to właśnie z jego inicjatywy, ku uciesze okolicznych mieszkańców, narodziły się słynne na całą Polskę zaniemyskie bitwy morskie. Niestety ze względu na zły stan obiektów, znajdujących się na terenie wyspy, obecnie prowadzone są prace remontowe i inwestycyjne, po zakończeniu których będzie otwarta zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych gości. Niewątpliwie Jezioro Raczyńskie jest największą wizytówką Zaniemyśla. Zbiornik ten uważany jest za jeden z najbardziej romantycznych w Polsce. Każdy kto choć raz przespacerował się nad jego brzegiem, wie że w tych słowach nie ma żadnej przesady. Ze względu na walory przyrodnicze w miejscowości rozwinęła się baza noclegowa (Zaniemyśl noclegi). Właściciele dostrzegają potencjał turystyczny Zaniemyśla, starając się stworzyć jak najwięcej atrakcji, aby przyciągnąć gości. Jeśli pragniesz odpocząć od nieciekawych uroków miejskiego życia, zapuść się w zielony i świeży świat Zaniemyśla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>