O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Nowęcin dla wielbicieli koni i zamków

Nowęcin dla wielbicieli koni i zamków

Morze Bałtyckie to bez wątpienia jeden z najciekawszych regionów w Polsce, jak i w całej Europie Wschodniej. Każdego roku kilkucentymetrowy pas wybrzeża jest tłumnie odwiedzany przez turystów z naszego kraju oraz spoza jego granic. Szczególną popularność zdobyło wśród Słowaków, Czechów i Niemców, którzy preferują polską linię brzegową bardziej niż swoją. Z czego się bierze ta niesłabnąca popularność? Otóż jest wiele czynników, które wpływają na to, że co roku nad polskim morzem odpoczywają setki tysięcy letników. Przede wszystkim jest to znakomita baza noclegowa oraz świetne zaplecze gastronomiczno-kulinarne.

Oprócz tego nad Bałtykiem położonych jest mnóstwo mniejszych lub większych letnisk, które przyciągają zarówno lokalnymi atrakcjami, pięknymi krajobrazami, przyrodą nietkniętą ręką człowieka oraz wspaniałą atmosferą. Najwięcej z nich ulokowanych jest w środkowej i zachodniej części Wybrzeża, ale bez względu na wybór konkretnego miejsca, każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jedną z ciekawszych propozycji dla miłośników lata, morskich fal i piaszczystych plaż jest Nowęcin. Ta niewielka miejscowość położona nieco ponad trzy kilometry na południowy wschód od Łeby, która wraz ze wzrostem turystyki stała się całkiem sporym i dobrze prosperującym letniskiem. Nowęcin oferuje noclegi nie tylko przyjezdnym, ale również mieszkańcom Łeby, dla których ta niewielka wioska, to prawie kolejna dzielnica miasta.

Dla osób, które kochają odpoczynek na łonie natury, jest z kolei rewelacyjnym rozwiązaniem. Oprócz kameralnych miejsc spacerowych oraz licznych szlaków pieszych i rowerowych, można tutaj znaleźć bardzo zadbaną i świetnie prowadzoną stadninę koni. Miłośnicy tych zwierząt z pewnością nie przepuszczą okazji, aby skorzystać z niedrogich przejażdżek na lokalnych rumakach, a dzieci mogą rozpocząć swoja przygodę z jeździectwem zaczynając od nauki z miniaturowymi kucykami. Bez względu jednak na stopień zaawansowania, każdy będzie się tutaj dobrze bawił i nie opuści tego miejsca z dziurą w kieszeni. Nowęcin to perła wśród letnisk Morza Bałtyckiego. Niedroga, a jednocześnie bardzo interesująca miejscowość przyciąga tysiące turystów zmęczonych zgiełkiem Łeby i okolicznych dużych kurortów każdego roku wypełnionych po brzegi i przez to zatłoczonych ponad wszelkie granice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>