O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Na urlop do Mikołajek

Na urlop do Mikołajek

Przed rozpoczęciem urlopu, wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie się wybrać na wakacje. Dużo zależy od tego, jak się lubi spędzać czas w wolnych chwilach. Jeśli ktoś preferuje raczej aktywny wypoczynek, powinien się zdecydować na wyjazd nad jezioro. W naszym kraju takich akwenów z pewnością nie brakuje, a najwięcej można ich znaleźć na Mazurach.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest wszystkim doskonale znana, tak samo jak i jej nieoficjalna stolica, którą są Mikołajki. Nawet jeśli ktoś na urlop wybiera inną miejscowość na Mazurach, to i tak przyjeżdża tu na dzień lub dwa, by pozwiedzać tą ciekawą wioskę. Leżą one nad dwoma jeziorami, w swojej ofercie turystycznej mają też długą listę zabytków. Nic więc dziwnego, że baza noclegowa jest solidnie zaopatrzona w noclegi wszelakiego typu (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,mikolajki,0.html). Turysta ma do wyboru pobyt w pensjonacie, gdzie może skorzystać z opcji domowych obiadów, luksusowy hotel położony w centrum miasta, gdzie ma do dyspozycji wiele udogodnień, albo kwaterę prywatną – co jest dosyć popularne w tym rejonie. Wiele ludzi oferuje wynajem swoich domów czy mieszkań na dłuższy czas, nie pobierając za to zbyt wielkiej opłaty, co jest korzystne dla każdego.

W Mikołajkach można bardzo miło spędzić czas, niezależnie od tego, czy przyjeżdża się tu z rodziną, przyjaciółmi, czy też samemu. W mieście znajduje się przystań Żeglugi Morskiej, która ciekawi wszystkich amatorów wodnych wojaży. W porcie można podziwiać wiele pięknych statków, w tym także tych o charakterze wycieczkowym. Jednak głównie są tu małe jachty, katamarany i motorówki, którymi można zwiedzać okoliczne wody, albo łowić z nich ryby. Bo Mazury (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazury) to także prawdziwa gratka dla zapalonych miłośników wędkarstwa.

Będąc w Mikołajkach, można też wziąć udział w wielu ciekawych imprezach plenerowych. Do nich można zaliczyć Samochodowy Rajd Polski, albo Mazurską Noc Kabaretową, odbywającą się w pobliskiej miejscowości. Jest tu też kilka wartych uwagi zabytków historycznych, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy historii. Warto też wspomnieć o tym, że znajduje się tu rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno. To świetne miejsce na letni wypoczynek, niezależnie od tego, czy chce się go spędzić aktywnie czy raczej leniwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>