O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Mazurskie atrakcje i krajobrazy – Sorkwity

Mazurskie atrakcje i krajobrazy – Sorkwity

Sorkwity to całkiem spora wioska położona w województwie warmińsko-mazurskim. Ta malownicza miejscowość położona jest wśród licznych, niewielkich jezior i stawów. To prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych, a przede wszystkim kajakarzy. Zanim przejdziemy do walorów przyrodniczych wioski zwiedzimy jej miejscowe zabytki.

Najbardziej charakterystyczną i rozpoznawalną budowlą jest pałac w Sorkwitach, wybudowany w dziewiętnastym wieku jako rezydencja pruskiego rodu szlacheckiego, będącego właścicielem wsi. Swój urok budynek zawdzięcza licznym wieżyczkom i basztom w stylu średniowiecznym, jednak pałac to czysty neogotyk. Wokół niego roztacza się spory park krajobrazowy, który otacza zatokę jednego z miejscowych jezior. Obecnie jego właścicielem jest osoba prywatna, a w odrestaurowanym wnętrzu mieści się klimatyczny hotel i restauracja. To także miejsce, gdzie swój początek biorą popularne szlaki kajakowe. W Sorkwitach znajduje się także mały, ale zabytkowy, szesnastowieczny kościół parafialny. Jednak to nie zabytki są największą atrakcją w Sorkwitach, lecz zbiorniki wodne. Pierwszym z nich jest Jezioro Gielądzkie, które jest największym na Pojezierzu Mrągowskim. To co jest niezwykłe to fakt, że łączy się ono z kolejnym zbiornikiem – Jeziorem Lampackim, tworząc najlepsze warunki do uprawiania kajakarstwa. Najsłynniejszym, a zarazem jednym z najpiękniejszym w Europie szlakiem jest ten prowadzący przez rzekę Krutynię. Liczy ponad sto kilometrów i prowadzi między innymi przez Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Pokonanie całego szlaku może zajęć nawet kilka dni. Na trasie znajduje się wiele ciekawych atrakcji, które mogą być idealną formą odpoczynku. Wśród zabytków można wymienić klasztor filiponów w Wojnowie nad jeziorem Duś. To fajne miejsce na refleksję i zadumę. Bardzo interesującym miejscem jest Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, w którym można podziwiać takie zwierzęta, jak daniele, łosie czy wilki skandynawskie.

W odległości ok. dziesięciu kilometrów od Sorkwit znajduje się bardzo atrakcyjne miasto – Mrągowo. Jednym z najciekawszych miejsc jest miasteczko westernowe Mrongoville. Można tutaj miło spędzić czas rzucając podkową lub strzelając z łuku. Bardzo dużą popularnością cieszą się występy profesjonalnych kaskaderów, którzy prezentują napad na bank i pojedynek rewolwerowców. To nie lada gratka dla miłośników Dzikiego Zachodu.

Sorkwity położone są w bardzo atrakcyjnej i malowniczej okolicy, same oferują również mnóstwo różnych form spędzania czasu. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana i urozmaicona {>szczegóły tutaj). Goście mogą wybierać przytulne pensjonaty, pokoje gościnne lub domki letniskowe. Jedną z najciekawszych ofert jest klimatyczny Hotel Park, który znajduje się w odrestaurowanym XVIII-wiecznym dworze myśliwskim. Sorkwity to idealne miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i wścibskich turystów. Piękne krajobrazy, malownicze jeziora, liczne zabytki i atrakcje tworzą to miejsce wyjątkowym i wartym odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>