O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Karpacz – miejscowość, do której się wraca

Karpacz – miejscowość, do której się wraca

Karpacz to piękne, niewielkie miasteczko, położone w województwie dolnośląskim, u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Malownicze krajobrazy, skrywające w sobie liczne szlaki turystyczne są jednym z atutów tego miejsca. Stoki narciarskie to oczywistość, a zabytki i atrakcje dopełniają całości, czyniąc ten kurort wyśmienitym miejscem na urlop.

Baza noclegowa [więcej: meteor-turystyka.pl/noclegi,karpacz,0.html] jest niezwykle różnorodna, zapewniając nam możliwość dobrania kwatery do naszych potrzeb. Karpacz to oferta noclegowa, z którą powinniśmy zapoznać się w pierwszej kolejności, planując nasz wyjazd. Wówczas bowiem, możemy trafić na okazję, która obniży koszty zakwaterowania. Ośrodki wczasowe umiejscowione są wzdłuż linii brzegowej, przepływającej tędy Łomnicy, która latem doskonale sprawdza się na spływach kajakowych.

Karpacz to miejscowość, w której historia podkreślona jest przez bardzo wartościowe zabytki. Wśród nich warto zwrócić uwagę na Świątynie Wang, która przywędrowała do Polski z odległego norweskiego miasteczka. Zbudowana na przełomie XII i XIII wieku drewniana konstrukcja, została podarowana gminie przez pruskiego króla. Nie zapominajmy o Zamku Książ, który góruje nad okolicą. Zbudowany w wieku XIII skrywa wiele tajemnic i ciekawe legendy, my zaś zwiedzając, mamy też okazję do podziwiania niezwykłej architektury i bajkowej oprawy. Jest też kilka naturalnych walorów, które wyróżniają Karpacz. To przede wszystkim Dziki Wodospad, który znajduje się niedaleko hotelu Biały Jar i świetnie prezentuje się zarówno latem, jak i zimą. Niedaleko znajdziemy też "Studzienkę", czyli wyjątkowy spadek dna rzecznego, który powstał w wyniku wodnej erozji. Stare kopalnie uranu także świetnie nadają się do zwiedzania i łączą w sobie naturalne piękno górskich rejonów oraz zabytkowy charakter górniczej pracy.

Bez wątpienia, w Karpaczu dobrze będą czuły się również dzieci, które mogą czerpać przyjemność z wizyty w Muzeum Zabawek, dinoparku, miasteczku z dzikiego zachodu i wielu innych rozrywek. Tu mamy jedyną w swoim rodzaju okazję do spędzenia czasu, który każdego dnia może mieć zupełnie inny charakter. Karpacz to miejsce z duszą, którego mieszkańcy budują ofertę turystyczną w taki sposób, aby każdy czuł się tu wyjątkowo. Pobyt w tym kurorcie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, a jedyne czego będziemy żałowali, to zbyt mała ilość czasu na zobaczenie wszystkich ciekawostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>