O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Informacje ogólne o Opolu

Informacje ogólne o Opolu

Opole to słynna polska miejscowość, nazywana często stolicą polskiej piosenki ze względu na organizowany tu co roku Festiwal Polskiej Piosenki. Na to wydarzenie ściągają tłumy turystów, którzy chcą zobaczyć na żywo popularne gwiazdy muzyki. Dzięki temu miasto jest doskonale przygotowane do przyjęcia prawie każdej ilości przyjezdnych, ponieważ znacząco rozbudowało swoją bazę noclegową. Liczne hotele, pensjonaty i inne tego typu obiekty przyjmują gości oraz zapewniają im noclegi (meteor-turystyka.pl/noclegi,opole,0.html).

Opole znane jest także przez tutejsze ZOO, uważane za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Jeśli chcielibyśmy jak najlepiej poznać tutejsze warunki i kulturę, powinniśmy koniecznie wybrać się do Muzeum Wsi Opolskiej, w którym dowiemy się więcej o miejscowej historii i tradycjach. W mieście znajdziemy również wiele zabytków. Najbardziej charakterystycznym, określanym często jako symbol Opola, jest Wieża Piastowska. Jest ona dostępna dla turystów jako punkt widokowy. Możemy z niej podziwiać piękną i malowniczą panoramę miasta. Powinniśmy także zwrócić uwagę na słynną fontannę z pomnikiem opolskiej Ceres, która znajduje się na Placu Daszyńskiego. Bez wątpienia cały Rynek Starego Miasta wprawi nas w wielki zachwyt swoim klimatem i urokiem. Będąc w Opolu, możemy także wybrać się na tutejszy Most Groszowy oraz zobaczyć bardzo interesujące miejsce, nazywane Opolską Wenecją, które szczególnie pięknie wygląda nocą.

Oczywiście, jak na miasto festiwalowe przystało, nie zabrakło tutaj także Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Znajduje się ona między ratuszem, a kamieniczkami po wschodniej stronie Rynku. Pierwsze gwiazdy pojawiły się na niej w 2004 roku i wciąż pojawiają się kolejne. Kolejnym punktem obowiązkowym dla tych, których interesuje festiwal, jest imponujący Amfiteatr Opolski, w którym odbywają się koncerty oraz wiele innych znanych imprez.

Jeśli chcielibyśmy zaś zwiedzić Opole z nieco innej perspektywy, doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z rejsu statkiem wycieczkowym „Opolanin”. Jest to jedna z najciekawszych rozrywek oferowanych w mieście i naprawdę warta uwagi. Na pewno nasz zachwyt wywoła też piękna zabudowa miasta, zwłaszcza Starego Miasta – nie brakuje tam klimatycznych kamieniczek. Opole jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w Polsce, zdecydowanie wartą odwiedzenia.

One comment on “Informacje ogólne o Opolu”

  1. Piękne zoo! Zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>