O nas

o nas Cześć! Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy jeżdżą po całej Polsce od 5 lat i zwiedzają ciekawe miejsca! Założyliśmy bloga po to, by w końcu móc dzielić się z innymi naszymi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi z podróżami! Byliśmy już praktycznie wszędzie - albo tylko tak nam się wydaje - prawda jest taka, że co chwilę sami zaskakujemy się, gdy odkrywamy miejsce, miejscowość lub atrakcję, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia! Sprawdź jak miło i ciekawie możesz i Ty spędzić swój wolny czas!
  • Home Atrakcje turystyczne w Mrzeżynie

Atrakcje turystyczne w Mrzeżynie

Mrzeżyno jest śliczną nadmorską miejscowością, którą co roku w okresie lata odwiedzają tysiące turystów. Położona jest nad Bałtykiem zaraz u ujścia Regi, na Wybrzeżu Trzebiatowskim, stanowi główny punkt wypadowy. Oprócz wspaniałych walorów przyrodniczych posiada wiele atrakcji i jest bardzo dobrze rozwinięta.

Dzięki dużemu zainteresowaniu wczasowiczów, powstało wiele nowych obiektów noclegowych w Mrzeżynie robiąc tym samym konkurencję dla pozostałych nadmorskich miast i wsi. Zarówno latem, jak i zimą w tym miejscu zdecydowanie jest co robić. Ze względu na to, iż zimą jod zawarty w powietrzu jest najsilniejszy, wiele osób zamiast wycieczki w góry wybiera zdrowotny pobyt nad morzem. W Mrzeżynie wysoki sezon zaczyna się w czerwcu, a kończy w sierpniu. W tym okresie do miasteczka napływa masa turystów, tworząc tłumy na ulicach i plażach.

Plaża w Mrzeżynie jest po prostu idealna. Linia brzegu jest wyrównana i pozbawiona jakichkolwiek zatok, czy półwyspów. Jest szeroka i długa, na niej leży złocisto srebrny piasek, który idealnie nadaje się do np. robienia zamku z piasku bądź babek. Na terenie plaży również można dobrze zjeść dzięki widniejącym co kilkaset metrów barach szybkiej obsługi, budkach z hot dog-ami oraz zimnymi napojami i lodami. Dodatkowo znaleźć tam również można przebieralnie, zjeżdżalnie rynnową, poduszki dmuchane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz wiele, wiele innych atrakcji. Wybierając Mrzeżyno na miejscowość wypoczynkową na pewno tej decyzji żaden turysta nie będzie żałować. Nie ważne, czy to zima, lato, jesień, czy wiosna, to miejsce jest piękne i ma swój urok przez cały rok. Nie mniej jednak w okresie wakacyjnym można spotkać tu największą ilość wypoczywających urlopowiczów.

One comment on “Atrakcje turystyczne w Mrzeżynie”

  1. Co można robić w Mrzeżynie oprócz siedzenia na plaży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>